torsdag 30. april 2009
lørdag 25. april 2009

Alright, sola skinner og jeg er blidere enn blidest... akkurat så blid at jeg trykket på send knappen hos Laradoute, trøste og bære snart har jeg hele farge skalaen i nike shox samlingen min!!
Jeg krysser fingrene på at Herr Fjeldhammer ikke leser akkurat dette innlegge... for disse skoene blir trygt lagt ned i nattbordskuffen en stund! Der må de ligge til en dag jeg plutselig kan ta de på meg, en dag hvor Herr Fjeldhammer og hans favoritt lag i fotball har vunnet hele serien og enda litt til!! For da jenter, ja da er han så blid og blind at han ikke ser eller bryr seg om jeg har kjøpt HELE verden!!
På loppis i dag fant jeg meg to stykk nye nattbordskuffer, så nå kan handlingen starte... for her er det plass til masse!!
By the way, ha en fin kveld da dere.. grill litt og kos dere masse med en deilig skål sjokolade... det skal jeg!!
klem klem
onsdag 22. april 2009
Gjenbruk.
Vi har om natur miljø og teknikk her i barnehagen.
Snakk om fri utfoldelse! Dette er vel kunst...
(Denne figuren er laget av 3-4-5-0g 6 åringer med hjelp av voksen.)
mandag 20. april 2009
Etterlysning
Kjære søte snille HUSMORPJATT....
Hvor har det blitt av bloggen din?
Har du sluttet å blogge?
Jeg savner den ihvertfall, håper det står bra til....
klem
søndag 19. april 2009
Loppisfunn..
Det er helt utrolig, den lokale loppisen her den er veldig populær... her kommer folk en halvtime før åpning og køen er lengre enn lengst. Når klokken nærmer seg slaget, da ser du de eldre damene kommer snikende innover i køen.. for ja snike det kan de... så klippes snoren og folk kaster seg inn... klarer du ikke å stå på beina da er jeg redd du blir tråkket ned.. Det er helt komisk!
Det værste er at jeg stormet meg inn jeg og... for klarer du ikke å få med deg falkeblikke og tempo så finner du ikke noe! Denne stolen og dette lille bordet ble mitt... Jeg har aldri pusset opp en slik stol før, men en gang må bli den første, så om noen har noen tips så er det bare å komme med de!
I dag er det hagen som står for tur, sola skinner og man blir så glad og sprudlende av den!
kos dere og ha en fin dag...
klem
lørdag 18. april 2009
Herlig dag!!

Se Jeanett, nå er lyset tent!
Det ble en tur på Monochico i dag etter loppemarkedet.

Lyset ble tent før mørkedsfrembrudd for å bare føle lukten.. som sagt så er jeg skeptisk mot duftelys da jeg er allergisk mot diverse lukter... jeg tåler veldig få parfymer, og all såpe må være fritt for parfyme! Den nye tøymykneren i huset må helles ut da mor bare nyser når klærne kommer på...*S*

Det er ikke ofte jeg er på Monochico, men gud så koselig den butikken er og når jeg til og med kan kjøpe litt stæsj samtidig som jeg kan handle noen klær til barna da er jeg i heaven, det er tre ting på en gang det!!
Tusen takk Jeanett for en koselig prat og flott service...
Det ble også et par kjøp på loppiset jeg var på i dag, det kommer i morgen...
Takk for i dag snuppa!!
torsdag 16. april 2009
Lyset...
Her skjer det ikke så mye om dagen... Jeg går på jobb, er sammen med familien, trener og spiser jaggu sunnere!
På interiør fronten skjer det ikke noe av de tankene man har i hode, det skal skiftets noen dører her men det tar tid! Har fortsatt ikke malt amerikakisten heller...sukk sukk...
Men en ting er sikker og det er at jeg skal innom disse jentene på lørdag, for et slikt yankee cotton candel skal jeg ihvertfall ha!! (Bortsett fra at jeg ikke liker luktelys da... men prøve det skal jeg)
Nei dere... nå venter jeg bare på at jeg skal dra på trening!
klem klem
mandag 13. april 2009
Nam nam..
Home alone...

Jepp... mann og barn er hos svigers... jeg sitter her og bruker siste fri dagen på vasking av tøy og rydde bort litt vintertøy.. Må sikkert hente de frem igjen om noen dager, vet jo aldri her på østlande!! Regnet fosser ned i dag, det eneste posetive med det er at snøen blir borte!!
Nå funderer jeg på hva jeg skal ha til middag, må bli noe jeg liker og de andre ikke setter så stor pris på..*S* ( og som ikke tar så lang tid...)
klem klem
torsdag 9. april 2009
onsdag 8. april 2009
Kino
Ønsker dere alle en riktig GOD PÅSKE, vi reiser på hytta til mine foreldre i morgen tidlig.. det er ikke ski gåing på oss.. heller litt steinkasting i strandkanten!!

Hurra... nå skal jeg på kino med ei venninne!! Vi skal selvsagt se denne jente filmen...
Ha en fin kveld...
klem
OPPDATERING: Skikkelig jentefilm, lattern sitter løst.. typisk amerikans... så hvis du er jente og ikke vil bruke hode så mye en kveld, så er filmen og anbefale!
Forandring fryder :o)

Slik så det ut i gangen.. jeg likte det, men det føltes alltid at det manglet noe! Entreèn er smal, og med et speil fikk man litt mer rom følelse... (vi har en grovgang også, den holder vi på å pusse opp.. blir jo aldri ferdige!!)

Sånn ser det ut i dag.... ikke lett å ta bilde av, stod jeg i døra til barnerommet, så man jo hele fotografen i speilet...*LOL* Døra til venstre er til grovgangen, den skal byttes ut... vi har bestilt dør. Det blir dessverre fort rotete oppå denne kommoden.. men men!! Speilet er fra ikea, samme serien som kommoden..
kos dere...
Jeg var en tur her i går... på alnabru. Personlig synes jeg det var en rotete butikk med lite i hyllene! Jeg gikk dessverre tomhendt hjem...sukk Men jeg må si konsepte er bra, må nok tilbake senere og titte etter om hyllene blir fylt opp og rote blir ryddet...*S*Ellers så regner det her.. og det er jo typisk når ferien skal starte. Jeg og ungene har hatt fri siden mandag.. mannen starter ferien klokka fire i dag.. i morgen tidlig reiser vi.
Ha en fin dag....
tirsdag 7. april 2009
Vår følelsen....
Ja, det har vært så varmt her de siste dagene over 10 grader... og da kommer vårfølelsen selv om snøen ikke er borte. Så nå er vinter gardinene byttet ut!

Disse naturlin gardinene sydde jeg i desember og de har hengt siden da.. selvsagt er det litt mer spill i rommet med disse....

Men det kommer mer lys inn med disse hvite.... og det er deilig nå! Jeg ser at det gule har forandret litt mening hos meg så når påsken er over da kommer det litt pastellfarger rundt omkring tror jeg, for bare hvitt er jo litt klinisk! *S*
Barna er sammen med svigers i dag og jeg rydder hjemmet.. eller litt lat er jeg også, så soffan og datan får mye tid sammen med meg de og! *LOL*
Ha en fin dag dere.. her skinner sola!!

Disse naturlin gardinene sydde jeg i desember og de har hengt siden da.. selvsagt er det litt mer spill i rommet med disse....

Men det kommer mer lys inn med disse hvite.... og det er deilig nå! Jeg ser at det gule har forandret litt mening hos meg så når påsken er over da kommer det litt pastellfarger rundt omkring tror jeg, for bare hvitt er jo litt klinisk! *S*
Barna er sammen med svigers i dag og jeg rydder hjemmet.. eller litt lat er jeg også, så soffan og datan får mye tid sammen med meg de og! *LOL*
Ha en fin dag dere.. her skinner sola!!
mandag 6. april 2009
Litt av hvert...

På lørdag var vi en snar tur på ikea, vi fikk en tilgodelapp av pappan og mamman min... Kjøpte den blikk kanna som trollhasselen er i..den kom i tre forskjellige størrelser og dette er den midterste! Vi kjøpte et speil også, men det viser jeg senere. (gardiner og...)
Begynner og venne meg til gult også nå, synes nesten det er en litt koselig farge..*S*

Stuebordet vårt ovenefra, jeg har prøvd å ta av klistremerke, men da detter all malingen av også...*LOL* Nå surrer det noen ideèr inne i hodet mitt, noe det ikke har gjort på lenge.. men jeg lurer på om det blir et par konsoll bord av både spisestue bordet og stuebordet... må tenke litt til bare!

Her skal jeg kose meg mye i påsken... jeg er hjemme med barna mens herr fjeldhammer er på jobb... leke "daten" jeg håpet på i dag ble ikke noe av så vi må snart finne på noe annet, ellers så blir vi tv slaver her og det går ikke! På onsdag eller torsdag reiser vi på hytta til mine foreldre, det blir godt å komme seg bort litt!
Ha en fin dag....
søndag 5. april 2009
Søtt!
Det finnes vel ikke noe mer herlig enn påskepynt laget av små barna hender...
Store søster laget denne, mens de andre barna hadde hvite kropper og røde hanekammer, så brydde ikke jentungen min seg om det, for det var mer "kunstnerisk" at den ikke så ut sånn som den skulle!! Basta bom..... *S* (dette sa hun selv altså...)
Så kom den stolteste av de alle.. herlige lillebror hjem med denne, den hadde han laget til mamma og pappa!!
Gleden er like stor for både store og små...
Store søster laget denne, mens de andre barna hadde hvite kropper og røde hanekammer, så brydde ikke jentungen min seg om det, for det var mer "kunstnerisk" at den ikke så ut sånn som den skulle!! Basta bom..... *S* (dette sa hun selv altså...)
Så kom den stolteste av de alle.. herlige lillebror hjem med denne, den hadde han laget til mamma og pappa!!Gleden er like stor for både store og små...
lørdag 4. april 2009
torsdag 2. april 2009
Snart helg!
Abonner på:
Innlegg (Atom)














